Savaş / Hunter S. Thompson

1652_680

Çev: Halil Duranay

 

Beyler,

“Öğleden evvel talep ettiğiniz 4×4 köşe yazısı”, ekinde ise Vahiyler Kitabı’na referans gösterilen kısmı bulacaksınız, bildiğiniz üzere, bunlar halihazırda süren Irak savaşı ve dünyanın sonu üzerine benim kişisel görüşlerimdir…Bu hadiseyi defalarca konuşup tartıştık zaten (Temmuz 1’74 NYTimes’a bakın), şimdi tek fark, artık zaman kalmadı — özellikle siz insanlar için.

Sizi daha önce defalarca uyardım ve şimdi yeniden uyarıyorum. Zaman geldi; ah evet küçük inançlılar, şimdi inancınız ateşler içinde ve kemikleriniz çölde yaşayan Mezopotamya’nın oğulları tarafından kemirilecek.

Bugün savaşa karşı çıkmak, aynı 1937’deki Guernica’nın bombalanmasına ve 1939 (?) dolayları Berlin’de olan bitenlere karşı çıkmakla aynı şey. Bu ülkenin bombalamaları devam ediyorsa, elimizde götten bacak bir Guernica felaketinden başka bir halt kalmayacak demektir aynı Dresden’de & Hiroshima’da olduğu gibi…ve bu sensin Charlie, para karşılığı öldürmek için tuttular seni. Bombaları leylekler getirmiyor, bombalar Hazine Bakanlığı ve ödenen gelir vergilerinden geliyor. Evet Charlie, gelecek ay evraklarını doldururken ve vergini öderken bunu bir kez daha düşün.

Tam da bunun üzerine Vahiyler Kitabı’nı okuyordum, özellikle de bölüm 6 ve 9’u[i] — cehennem, hepsini oku; artık burada bir telaş başladı.

İşte istediğniz köşe yazısı

İyi Şanslar

HST

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s